Bóg przyszedł do człowieka przez Maryję, człowiek wraca do Boga tą samą drogą.
Rok 1712 nie zapisał się w dziejach jako moment politycznego przełomu ani wielkich odkryć. Ale powstało wówczas dzieło, które miało poruszyć niezliczone serca i stać się jednym z najważniejszych głosów w historii duchowości maryjnej.
W owym właśnie roku Francuz św. Ludwik Maria Grignion de Montfort ukończył „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”.






