- Dziś 7. Niedziela Wielkanocy – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
- W naszej Parafii I Komunia Święta. Msze Święte Komunijne o godz. 11.00 dla Szkoły Podstawowej nr 172, a o godz. 13.00 dla Szkoły Prywatnej. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30. Aby umożliwić rodzinom dzieci pierwszokomunijnych udział w ich uroczystości, bardzo prosimy pozostałych Parafian o uczestnictwo we Mszach Św. o godz. 8.00, 9.30 i 18.00. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie.
- Biały Tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych od poniedziałku do piątku na Mszach Świętych wieczornych o godz. 18.00.
- Nowenna ku czci św. Brata Alberta w każdy czwartek o godz. 18.00. Księga próśb i intencji na stoliku przed obrazem św. Brata Alberta. Zapraszamy Parafian do modlitwy nowennowej za wstawiennictwem naszego Patrona.
- Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedziele o godz. 17.30. A o godz. 20.30 majowe pod figurą Matki Bożej przed kościołem.
- Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego po nabożeństwie majowym. Zakończenie nowenny w sobotę 23 maja przed Mszą Świętą wieczorną. W najbliższą sobotę przed Zesłaniem Ducha Świętego –czuwanie i adoracja w kościele do godz. 21.00.
- W najbliższą niedzielę 24 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
- Kończy się okres wielkanocny i przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej.
- W czwartek 4 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o godz. 8.00, 9.30 i wieczorna o godz. 18.00. O godz. 11.00 główna Msza Św. z procesją eucharystyczną do czterech Ołtarzy.
I ołtarz (przy figurze Matki Bożej) przygotowują harcerze, lektorzy i ministranci, II ołtarz (na skwerku przy ulicy Długiej) – Róże Różańcowe, III ołtarz (przy blokach Warszawskiej 3) – Wspólnota Wypłyń na głębię, IV ołtarz (krzyż w podcieniu kościoła) – Klub Seniora.
Trasa procesji tak jak w latach ubiegłych: od kościoła ulicą Brata Alberta do Wspólnej, Wspólną do Pięknej, Piękną do Długiej, następnie w Sosnową i Szosową, przecinając Wspólną do uliczki bez nazwy prowadzącej do bloków przy Warszawskiej 53, między blokami do Warszawskiej, Warszawską do Brata Alberta i do kościoła.
Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich Parafian, grupy parafialne, mężczyzn do niesienia chorągwi i Panie z Róż Różańcowych do niesienia feretronów i świec. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe uczestniczą w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki, które przyjęły w tym i zeszłym roku I Komunię Św. zapraszamy, aby jako bielanki wzięły udział w procesji poprzez sypanie kwiatów. Do sypania kwiatów zapraszamy również młodsze dziewczynki. Wszystkich Parafian zachęcamy do przystrojenia domów, szczególnie na trasie procesji.
W sprawie budowy ołtarzy prosimy o kontakt z ks. proboszczem i z ks. Markiem.
Tradycyjnie, jak w poprzednich latach, zapraszamy Liderów Wspólnot oraz osoby do zaangażowania się w pomoc przy organizacji procesji. - Próby parafialnego chóru „Cantus Alberti” przygotowującego śpiewy na Uroczystość Bożego Ciała w soboty po Mszy Świętej wieczornej w domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy!
- XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasnej Górze w sobotę 6 czerwca. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej pielgrzymce naszych Parafian. Lista dla chętnych do wyjazdu z naszej Parafii na stoliku z gazetami. Prosimy o wpisywanie się. Szczegółowe informacje są na plakacie w gablocie informacyjnej (II część).
- Organizujemy także w dniach 18-20 czerwca parafialną trzydniową pielgrzymkę autokarową do miejsc związanych ze Św. Bratem Albertem, Św. Siostrą Faustyną i Św. Janem Pawłem II. Będziemy pielgrzymować m. in. do Krakowa, Wadowic, Ludźmierza, Czerwiennego oraz Kalatówek i Krzeptówek w Zakopanem. Noclegi w klasztorze Ojców Bernardynów przy Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy w Zakopanem. Kończą się zapisy. Szczegółowy plan pielgrzymki na stoliku z gazetami.
- Rozpoczynamy w naszej Parafii nabór kandydatów i przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Do Bierzmowania może przystąpić młodzież z 7 i 8 klas szkoły podstawowej oraz młodzież ze szkoły średniej. W przygotowaniu do Bierzmowania Kandydaci uczestniczą wspólnie ze swoimi rodzicami. Pierwsze spotkanie informacyjno-organizacyjne dla kandydatów i rodziców w niedzielę 24 maja po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19.00 w sali multimedialnej. Druk formularza deklaracji do Bierzmowania – na stoliku z gazetami.
- Tradycyjnie prasa katolicka na stoliku z gazetami (Idziemy, Niedziela oraz bezpłatne Dobre Nowiny).




