Wspólnota pisania ikon

Ikony nie są zwykłym obrazem religijnym, malowanie ikon było czynnością świętą. Ikony mają za zadanie pogłębiać życie duchowe, wprowadzać do modlitwy; są nośnikiem, przekazują informacje o boskiej naturze, o historii zbawienia. Ikony prowadzą ku Bogu, kierują ku Niemu myśli patrzącego. Ikony mają przenosić myśl człowieka w sferę niebiańską, w sferę boską.

Wspólnota pisania ikon prowadzona jest przez Panią Ewę Obarską.

Grupa spotyka się w soboty według ustalonego harmonogramu w sali katechetycznej.

Obowiązują wcześniejsze zapisy u Pani Ewy - tel. 506-489-844.

Wspólnota powstała z pragnienia kilku osób, aby poznać teologię ikony, drogę jej powstania, która jest także drogą modlitwy.

Zaprosiliśmy Panią Elżbietę Cyganek, absolwentkę malarstwa i ikonopisarkę.
Od stycznia (2023 r.) zaczęliśmy pracę nad naszymi ikonami. Grupa liczy 11 osób, w większości zupełnie początkujących.

Zapraszamy także nowe osoby, nie trzeba mieć talentu i przygotowania plastycznego.
Czekamy na wszystkich zainteresowanych.